blog

Yeni Adresimize Taşındık

Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz Cumhuriyet caddesindeki merkezimizden taşındık. Karenet ekibi olarak artık yeni adresimizdeyiz.

yazının devamı..

Yazılım Bombası Nedir, Ne İşe Yarar?

Yazılım bombası İngilizceden dilimize geçmiştir. "Software bombs" şeklinde tam olarak dil litaratürüne ne zaman girdiği hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

yazının devamı..

Şüpheli Yazılım Nasıl Kontrol Edilir?

Birçok zaman çoğumuz internet üzerinden dosya indireceğimiz zaman acaba güvenilir mi diye aklımıza sorular takılabiliyor.

yazının devamı..

Spam Maillerden Korunma Yolları

Spam mailler genel olarak kişilerin istemsizce posta kutularına düşen, genellikle reklam ya da tanıtım gibi ticari amaçları olan bilgilendirme mesajlarıdır.

yazının devamı..

Seo İçin Şehir Hedefi Nasıl Değiştilir?

Bir web sitesinin bilinirliğini arttırmak ve arama motorlarında görünerek daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak adına bir takım çalışmalar yapılması gerekir. Özellikle sitenin ismini içerikle alakalı olacak şekilde belirlemek, bu çalışmaların en başında gelmektedir.

yazının devamı..

Seo Dışı Trafik Arttırma Yolları Nelerdir?

Sitenin ziyaretçi sayısını arttırmak adına yapılması gereken belli başlı çalışmalar vardır. Bu çalışmalardaki amaç sitenin daha büyük kitlelere ulaşarak, ticari ya da sosyal nasıl bir amaç güdülüyorsa, amacın gerçekleştirilebilmesini sağlamaktır.

yazının devamı..

Rakip Site Analizi Nasıl Yapılır?

SEO, sürekli değişmekte ve dinamik kuralları ile kullanıcıları sürekli araştırmaya ve değişime itmektedir. Tabii ki internet sitesi sahibi birinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması sitenin başarısını artıracaktır.

yazının devamı..

Google Özgün Makaleleri Nasıl Algılar?

Birçok kişi, bilgilerini başka insanlara aktarmak ya da para kazanmak adına web ortamında makaleler yazmaktadır. Bu işten para beklentisi olan insanlar için durum zaman içerisinde farklı bir hal almaktadır.

yazının devamı..

Google dokümanlar internet bağlantısı olmadan kullanılabilir mi?

Google doküman uygulaması akıllı cihazlar için hazırlanan aynı zamanda çağımızın en büyük teknolojisi internet ve bilgisayarlardan aynı zamanda...

yazının devamı..

Banner Reklam Nasıl Olmalıdır?

Reklam yayınlamanın en kolay yolarından biri banner reklam dır. Yapılan araştırmalar banner reklamın çoğunlukla sahte kimlikler tarafından yapılmasından dolayı büyük bir güvensizlik hissi de oluşturmaktadır.

yazının devamı..